Abalone travel - edycja polska marki Rebel - OKAZJE Oceń produkt:

od 34,58 PLN

oszczędzasz do 2%

  • Producent: Rebel
  • Kategoria: Gry planszowe
Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości a do tego... Kontaktem z fantastycznie tworzonymi elementami gry!

Tym razem, możecie w nią zagrać wszędzie tam, gdzie rozmiary "pokaźnej" edycji mogły być przeszkodą - w samochodzie. Pociągu, na taborecie albo do śniadania! Edycja podróżna Abalone Classic to znakomite rozwiązanie, gdy brakuje Ci miejsca, ale wciąż chcesz posiadać tą perfekcyjna grę!

Na czym to polega?

Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

I to właściwie całe zasady!

Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?!
  • Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma mnóstwo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza obfitej przyjemności obcowania z niezwykle starannie stworzonymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!
  • W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do choćby liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.
  • Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra znakomicie się nadaje do pociągu, a choćby na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swych "gniazdkach".

Nagrody skatalogowane przez grę:

  • 1990 Mensa Select - laureat
  • 1989 Spiel des Jahres - rekomendacja
  • 1989 Golden Ace (Gra Roku we Francji) - laureat
  • 1988 Concours International de Créateurs de Jeux de Société - laureat

Twórcami gry abalone są Francuzi: Michel Lalet i Laurent Levi.

Pomysł stworzenia gry Abalone zrodził się w 1988 r. Powstała producent Abalone, która pierwszą grę wyprodukowała we wrześniu 1989 r. Nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, iż ta gra podbije cały świat. Zaczęło się od Międzynarodowego Festiwalu Gier w Cannes, gdzie Abalone zyskała miano gry dziesięciolecia. W kolejnych latach Abalone ogarnęła pięć spomiędzy siedmiu kontynentów - od Austrii, Włoch, Hiszpanii, poprzez Japonię i Koreę, aż po Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk. W Abalone gra cały świat, dziś Ty masz szansę przyłączyć się do gry!

Historia powstania gry Abalone

Laurent Levi i jego przyjaciel, Michael Lalet, pracowali w centrum informatycznym, wymyślali gry komputerowe. Często odwiedzał ich syn kolegi. Chłopiec z zazdrością przyglądał się pracy zespołu przyjaciół. Aż pewnego dnia odważył się opowiedzieć, co go trapi. Poskarżył się na brak przyjaciół, z którymi mógłby miło spędzać czas. Laurent i Michael obiecali chłopcu, iż specjalnie dla niego wymyślą grę, z którą już nigdy nie będzie sam. I tak powstała abalone. W nazwie zawarte jest przesłanie gry:
ab - to łaciński przedrostek oznaczający nigdy
alone - w angielskim znaczy sam

Ciekawostki o Abalone

Abalone raduje się dużą popularnością i uznaniem w środowisku nauczycieli francuskich, gdyż jest idealną grą edukacyjną. W Paryżu i Nowym Jorku grę Abalone wykorzystują opiekuni socjalni pracujący z niełatwą młodzieżą. Na świecie odbywają się konkursy Abalone: począwszy od konkursów szkolnych w czasie przerw lekcyjnych, poprzez konkursy na stacjach benzynowych, w dyskotekach i kawiarenkach, aż do całkiem poważnych, jak np. Międzynarodowy konkurs w trakcie Targów Salonów Gier w Monachium, czy konkurs rozegrany w 1990 r. W Los Angeles w łodzi podwodnej. Gra Abalone występuje w wielu rozwinięciach. Kule czarne i białe to dopiero początek. Są typy dodatkowo dla większej liczby graczy.

ilość graczy: 2 osoby
Wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Michel Lalet, Laurent Levi
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska


Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Gry planszowe