Galakta Exit: grobowiec faraona (5902259203896) - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: Galakta
  • Kategoria: Gry planszowe
Czy uda Wam się znaleźć wyjście?

Ekscytująca gra w stylu "escape room" - do rozegrania w domu.
Gra zdobyła prestiżową nagrodę "Kennerspiel des Jahres 2017".

Wiek: od 12 lat
ilość graczy: 1-6
Czas gry: ok. 45-90 minut
Wydawca: Galakta
Projektanci: Inka i Markus Brand
Wydanie: polskie

UWAGA! W tę grę można zagrać jedynie 1 raz – rozgrywka wymaga zniszczenia niektórych części.

Z notatnika dr. Forda:
Wizyta w Dolinie Królów to najbardziej emocjonująca część waszej wycieczki do Egiptu. Błądząc po wąskich korytarzach, tracicie z oczu resztę grupy i docieracie do pełnego tajemnic grobowca faraona.
Niestety, nie możecie już z niego wyjść – kamienne wrota zamknęły się tuż za wami!
Waszą uwagę zwraca leżący na ziemi notatnik i zagadkowy dysk…

kolekcja "EXIT" trafia do Polski! najistotniej ekscytująca gra w stylu escape room, wypełniona kreatywnymi zagadkami do rozegrania w domu. Jak szybko rozwiążecie wszystkie łamigłówki i wyszukacie wyjście?
"EXIT" to trzy gry, z których każda postawi Was w innej sytuacji. Czy uda Wam się uciec z zagadkowej chatki szaleńca? Odkryć tajemnicę laboratorium? Przetrwać próby w grobowcu faraona? Fabularny wstęp nakreśli sytuację, jednak od tej pory będziecie musieli radzić sobie sami.
W każdej grze odnajdziecie krótką instrukcję, książeczkę, karty zagadek, podpowiedzi i rozwiązań, dysk dekodujący i kilka tajemniczych składników. Nie będziemy zdradzać przeznaczenia tych ostatnich, ale możemy powiedzieć kilka słów o atrakcyjnej mechanice gry, wykorzystującej dysk dekodujący.
Kiedy zainicjujecie grę, wyszukacie pierwszą zagadkę i odkryjecie ją z talii zagadek.
Jeśli uda Wam się (lub myślicie, że Wam się udało) rozwiązać łamigłówkę, otrzymacie kod, który musicie wprowadzić na dysku dekodującym. Po wprowadzeniu kompilacji trzech składników, dysk wskaże Wam numer karty rozwiązania. Jeśli kod był poprawny, przechodzicie dalej i dostajecie dostęp do nowych zagadek.
W momentach, w których skończą się Wam pomysły, a czujecie, iż rozwiązanie jest tuż pod nosem możecie skorzystać z kart podpowiedzi. Do każdej zagadki w grze przypisane są dwie podpowiedzi i karta rozwiązania. Jeśli wychodzicie z siebie, ale nie możecie przejść dalej – zamiast frustrować się dalej, możecie dobrać taką kartę, jednak ostateczny wynik będzie wtedy nieco niższy!
Będziecie wycinać komponenty gry, giąć, rysować po kartach, sprawdzać najszczególniej nieoczywiste rozwiązania, kodować, dekodować, układać, odwracać, kolorować – ale czy uda Wam się znaleźć właściwe rozwiązanie?
A co, jeśli cała ta zagadka ma drugie dno?

Zawartość pudełka:
1 dysk dekodujący • 86 kart • 3 tajemnicze elementy • 1 książka • 1 instrukcja

rozmiary opakowania: 178 x 128 x 39 mm

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Gry planszowe